FJZ7-sarja on kehitetty käyttäjille, jotka asettavat korkeat vaatimukset mukavuudelle ja suorituskyvylle. Elektroninen invertterikompressori säätää jatkuvasti tehoa tarpeen mukaan, mikä myötävaikuttaa tasaisempaan lämpötilaan, alhaisempaan energiankulutukseen ja hiljaisempaan toimintaan. Tuloksena on miellyttävämpi sisäilmasto samalla, kun kuormitus sähköjärjestelmälle minimoituu.
Ilmastointilaite jäähdyttää nopeasti ajoneuvon sisätilan ja poistaa kosteutta lisäämällä mukavuutta matkalla. Kun lämpötila laskee, integroitu lämmitysosuus 2300 W:n tehoisena tarjoaa nopeaa ja tehokasta lämmitystä yhdellä näppäimen painalluksella.
Sisäänrakennettu CleanAir-järjestelmä auttaa vähentämään bakteereja ja hajuja luoden raikkaamman sisäilmaston. Wi-Fi-yhteyden ansiosta ilmastointilaite voidaan ohjata etäyhteydellä, olitpa sitten ajoneuvossa tai matkalla takaisin leirintäalueelle.
FJZ7 2600:ssa on useita kehittyneitä mukavuusominaisuuksia, kuten lepotila tasaisella kompressorihallinnalla, SmartECO-ilmastointi ja mukautettu energiatila. Nämä ominaisuudet yhdessä tarjoavat korkeaa mukavuutta, hiljaisempaa toimintaa ja parempaa energiahallintaa.
Tyylikäs ja aerodynaaminen kattolaitteisto on varustettu integroidulla LED-valaistuksella, joka antaa sarjalle eksklusiivisen ilmeen. Asennusta helpottaa sisäänrakennettu kumitiiviste, joka eliminoi erillisen asennuskehikon tarpeen. R32-kylmäaine ja kierrätetyn muovin käyttö vähentävät myös ympäristövaikutuksia.
Dometic on kehittänyt FJZ-sarjan keskittyen kestävyyteen ja pitkään käyttöikään. Sarjalle taataan 5 vuoden saatavuus alkuperäisosille Dometicin ehtojen mukaisesti.
Tuotteen ominaisuudet
- FJZ7 2600 suositellaan ajoneuvoille, joiden pituus on enintään 8 metriä
- Nopea ja tehokas jäähdytys 2600 W:n jäähdytyskapasiteetilla
- Integroidun lämmitysosuus 2300 W
- Elektroninen invertterikompressori tasaiselle lämpötilalle, alhaisemmalle energiankulutukselle ja hiljaisemmalle toiminnalle
- Kehittynyt lepotila korkealle mukavuudelle ja erittäin matalalle melutasolle
- CleanAir-tekniikka, joka vähentää bakteereja ja hajuja
- Wi-Fi-yhteys ilmastointilaitteen etäohjaukseen
- Integroitua LED-valaistusta kattolaitteessa
- Soft-start-toiminto leirintäalueille, joilla on rajoitettu sulakekapasiteetti
- Mukautettu energiatila toimintaa varten rajoitetuilla tehoilla
- SmartECO-ilmastointi käytettäväksi yhdessä TEMPRA-akun kanssa
- Poistaa kosteutta tarjoten miellyttävämmän sisäilmaston
- Integroidut kumitiivisteet helppoon asennukseen ilman asennuskehystä
- Soveltuu kattovarastoihin, joiden mitat ovat 400 x 400 mm
- Kylmäaine R32
- 5 vuoden takuu alkuperäisosien saatavuudelle Dometicin ehtojen mukaan
- Dometic artikkeli numero 9630000063, 9630000059
Tärkeää
Tämä on vain Dometicin FJZ-sarjan yläosa, eikä sitä voida käyttää erikseen. Täydelliseen ilmastointilaitteeseen tarvitaan myös yhteensopiva ilmanjakaja (sisäyksikkö).
FJZ7 2600 on yhteensopiva ilmanjakajien Dometic FJZ Mini ADB ja Dometic FJZ ADBD kanssa. Ilmanjakajat myydään erikseen.
