Lukko on valmistettu Isossa-Britanniassa ja kehitetty ylittämään Sold Secure Gold -sertifioinnin vaatimukset, joka on yksi tiukimmista riippumattomista turvallisuussertifioinneista suojaamiselle. Milenco BC Lock on lisäksi ainoa markkinoilla oleva polkimen lukko, joka on sekä Sold Secure Gold -hyväksytty että poliisin suosittelema tuotetietojen mukaan.
Robusti teräsrakenne antaa erittäin korkean vastuksen tavallisille varkausmenetelmille, kuten kytkemiselle, poraamiselle, sahaamiselle, vasaroinnille ja jäädytysiskuille. Huolimatta voimakkaasta rakenteestaan, lukko on kompakti, suhteellisen kevyt ja helppo asentaa.
Asennus tapahtuu asettamalla lukon kotelo polkinten eteen, jonka jälkeen kansi asennetaan ja lukitaan paikoilleen. Polkimen ympäri muodostuu suoja, eikä niitä voi käyttää.
Tuotteen ominaisuudet
- Polkimen lukko, joka kattaa jarru- ja kytkinpolkimen
- Sold Secure Gold -hyväksytty
- Poliisin suosittelema tuotetietojen mukaan
- Korkeaturvallinen lukko, jossa suojaus kytkemiseltä
- Erinomainen vastustuskyky poraamiselle, sahaamiselle, vasaroinnille ja jäädytysiskuille
- Valmistettu robustista teräksestä
- Toimitetaan kolmen avaimen kanssa
- Sisältää vaahtopohjan
- 5 vuoden takuu lukolle
Tärkeää
- Soveltuu Fiat Ducatolle, Peugeot Boxerille ja Citroën Relaylle, joissa on manuaalivaihteisto.
- Tarkoitettu vuosimalleille 2007-
- Kattaa jarru- ja kytkinpolkimet.
- Tuotekoodi: 6965 Milencolle.